пʼятниця, 27 листопада 2015 р.

Звіт за сьомий тиждень дистанційних курсів

НТУ «ХПІ» «Куратор змісту» (23–29 листопада 2015 р.)

Інструменти для куратора

 Trac, Trackur (!) – 10 днів чарівного пошукуЗареєструвалася на http://track.trackur.com/. Корисуватися безкоштовно можна 10 днів. Trackur надає можливість соціального медіа-моніторингу. Пошук йде по таким каналам: Facebook, Google+, Twitter, Tumblr, Feeds, Forums, Images/Video, News/Blogs тощо. Можлива синхронізація з Twitter, пошук каналу за URL. Можна зберегти результату пошуку. Пошук здійснила за ключовим словом: Research Library (всього 10 результатів, більшість влучних). На російській та українській мовах не шукає. Дуже зручний і простий у користуванні сервіс.
 

Крутий аллігатор блогів Regator
(штаб виробництва в США, Атланта (о-о «Віднесені вітром»!), штат Джорджія) (але до чого тут аллігатор?)
Дуже сподобався куратор каталога блогів Regator.com (@regator). Тільки найпопулярніші блоги! Багато інформації, яка структурізована за темами. На головній сторінці видно, які теми найпопулярніші. Коли дивишся блоги за темою, то з правого боку – нині популярні матеріали. Є аудіо, відеоматеріали. Список блогів. Які блоги є фаворитами. А головне вся ця радість безкоштовно! В розділі: «Academics», підрозділ «Literature» («Література»), де можна найти цікаву інформацію про читання (як Вам: «читання в Індії»?), світові літературні премії, про бібліотеки; в підрозділі – загальну інформацію про науку, етику вчених, дослідження. 


В All Blogs / Industries / Education / Library & Research / Popular – про дослідження в бібліотеках. Можна, легко зареєструвавшись, підписатися на новини блогів за необхідними Вам ключовими словами. А головне всі новини – нові! Можна побачити статистику за останні 30 днів, 12 місяців. Оце я розумію агрегатор блогів! За допомогою цього агрегатора поповнила копілку Netvibes.

TOP-TOP (топ-топ, йдемо та знаходимо)
Дуже зручна і необхідна пошукова система Topsy http://topsy.com/s?q=research%20libraries  аналізує Twitter за необхідними вам ключовими словами. Аналізує, показує рейтинги (що зараз популярне).

Тут можна виявити твіти тих людей, за якими необхідно слідкувати за темою курування. Також можна побачити статистику: скільки твітів було за поданими Вами ключовими словами за останню годину, останній день, 7 днів, 13 днів, 30 днів, за весь час. Чесно кажучи, саме ця система допомогла мені зрозуміти, що я вже куратор свого напряму. Більшість людей, твіти яких були за темою курування, виявилося вже були у мене серед тих, за ким я слідкую. Я бачила тенденції досліджень в бібліотечній галузі за кордоном.

Дуже зручно, просто та безкоштовно. А головна новина, що можна шукати на російській мові. Інтерфейс теж тоді на російській. Можна навіть задати параметр пошуку: «исследования в библиотеках». Тепер мені TweetDesk навіть здається не зовсім зручним.

Немає коментарів :

Дописати коментар

Ліцензія Creative Commons
Твір "Наукоїд. Наукоед", створений Карнаух І. А. ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства - Некомерційна - Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна.